Местолокација : srbija

SPORT***** Empty
ПишувањеПредмет: SPORT*****   SPORT***** EmptyНед Мај 24, 2009 11:14 pm

Ana krenula u odbranu titule

Nekada prva teniserka sveta je publici na "Filip Šatrjieu" od samog starta pokazala kakve su joj namere i prilično ubedljivo je odigrala prva četiri gema. Dva lagano osvojena servisa, jedna pretnja i jedan brejk doneli su Ani brzo vođstvo od 3:1 i najavu da će premijerni meč turnira biti demonstracija sile igračice koja traži povratak u sam vrh. Međutim, Italijanka je uspela na svojoj prvoj brejk lopti da odmah uzvrati i pokaže sve ranjivosti svoje rivalke. Ivanovićeva je konstantno diktirala tempo, ali je po pravilu snažne i precizne udarce vrlo brzo anulirala dvostrukim servis greškama ili neočekivano velikim kiksevima u poenu. Ana nije odustajala od napada i u svakom gemu na riternu je stizala do 40, ali je Erani bila ta koja je stigla do sledeće prednosti zadržavši perfektan učinak na brejk šansama - 100% i 5:4. Konačno, Ana je posle svoje gomile prilika (čak 12 u prvom setu) iskoristila drugu u desetom gemu i izjednačila. Erani je izdržala pritisak, izvukla se iz 0:30 i odvela set u taj brejk. Nova Anina greška je najavila triler, ali je ona brzo potpuno preokrenula situaciju i stigla do 4:1. Velika prednost joj je bila sasvim dovoljna da bez mnogo problema završi set posle čak 72 minuta "toplo-hladne" igre 7:6, 7:3.
Вратете се на почетокот Go down

Age : 31

ПишувањеПредмет: Re: SPORT*****   SPORT***** EmptyНед Мај 24, 2009 11:15 pm

Navijači uz Zvezdu

Prvih dolazaka na „Marakanu“ i značaja crveno-belih boja prisetili su se sportisti Aleksandar Janković i Igor Butulija, muzičari Cune Gojković, Kiki Lesendrić, Nikola Hadži Nikolić, kao i glumac Branislav Trifunović.
Fudbalski trener Aleksandar Janković smatra da svako treba da pođe od sebe i upita se šta je ikada učinio za svoj omiljeni klub:
– Zvezda nam je toliko puta dala razlog za slavlje. Najosnovnije je da kada igra utakmicu svako ko za nju navija dođe na stadion.
Njegov kolega iz rukometne sekcije, Igor Butulija, razmišlja na gotovo identičan način.
– Zvezda je velika bez obzira da li beleži dobre ili loše rezultate, a to je zbog navijača koji su uvek uz nju. Sada je potrebno da budemo jedinstveniji nego ikada – smatra Butulija.
Cune Gojković je poručio da će među prvima kupiti člansku kartu kada bude formirano novo rukovodstvo kluba.
– Zvezda je institucija i jedan od kreatora srpskog društva – smatra Gojković.
Za frontmena grupe „357“, Nikolu Hadži Nikolića, Zvezda je nešto što povezuje ljude:
– „Marakana“ je mesto gde su se mnogi od nas upoznali i ona vezuje milione ljudi. Zahvaljujući Zvezdi, mi smo poznati i priznati u svetu.
Poziv na utakmicu uputili su još Dragan Džajić, Bora Đorđević, Bajaga, Milan Kalinić, Gordan Kičić i mnogi drugi koji su poručili da će danas, takođe, biti na stadionu u Ljutice Bogdana.
Utakmica sa Radom počinje u 17 časova, a ulaz je besplatan.

TANGO PRETEŽAK ZA AMERIKANCE

Trećeg dana Roland Garrosa se je stigla i kiša, ali i eliminacije nositelja. Stradala su tri nositelja, a svakako najveće iznenađenje predstavlja poraz Jamesa Blakea 15. nositelja u tri seta. ''Krvnik'' je bio malo poznati Argentinac Leonardo Mayer, trenutačno 93. igrač svijeta.

Blake je prije Roland Garrosa igrao finale Estorila, treće kolo Madrida, sasvim solidni rezultati za jednog Amerikanca na zemlji, međutim u Parizu smo vidjeli nekog drugo Blakea. Blakea koji nije uspjeo oduzeti servis kvalifikantu u tri seta. Četiri break prilike i ništa. Srećom i Mayer nije iskoristio sve svoje, imao ih je ukupno 16, tri su protiv ovakvog Blakea bile dovoljne za 7-6(6),7-6,6-2.

U drugom duelu Argentinca i Amerikanca, slavio je '' gaučos''. Maxima Gonzaleza smo upoznali na Svjetskom kupu prošle sedmice, ovaj put još bolje upravo u meču protiv Fisha. Jedan break u trećm setu je bio dovoljan, u četvrtom se igrao tie break, obojica su ispustila po dva breaka. Na kraju je Gonzalez slavio 6-3,1-6,6-4,7-6(4).

Od tri nositelja, najgore je prošao Rainer Schuettler, 27. nosilac kojeg je razbio domaći igrač Marc Gicquel. Nijemac je u tri seta osvojio četiri gema, u prva dva se '' vozao na biciklu''

Domaćini mogu biti prezadovoljni rezultatima trećeg dana. Jo-Wilfried Tsonga je eliminisao zemljaka Juliena Benneteaua dok je Gael Monfils obavio posao protiv Bobbyja Reynoldsa. Dva meča su riješena u pet setova. Pobjednik iz 2003. godine je zaustavio Ivana Ljubičića koji se vratio nakon 1-0 i 2-1, ali je u petom setu dva puta izgubio svoj servis. Pet setova su igrali Viktor Troicki i Lukasz Kubot, teniser iz Srbije je na kraju prošao, 6-3 u petom.

SERENA UZ DOSTA MUKE

Kod teniserki u prvom kolu je sve proteklo prema očekivanju. Nositeljice su opravdale očekivanja, a najviše posla je imala Serena Williams koja je na terenu ostala dva sata i 25 minuta.Drugoj nositeljici je trebalo toliko vremena da savlada Čehinju Klaru Zakopalovu.

Drugoj nositeljici je trebalo toliko vremena da savlada Čehinju Klaru Zakopalovu. Na kraju je Serena slavila u tri seta 6-3,6-7(5),6-4, iskoristivši tek devetu meč loptu. Zanimljivo, svih devet meč lopti je stiglo na servis Zakopalove. Serena je u ovom meču izjednačila broj winnera sa brojem neforsiranih pogrešaka, 35-35.

Zanimljiv je bio duel na terenu broj šest gdje su igrale Jelena Dokić i Karolina Šprem. Jelena je na kraju slavila, nakon što je Karolina dobila prvi set, iskoristivši pet od šest break prilika. Imala je i Karolina svoje prilike, također šest, ali je iskoristila samo dvije.

Aleksandra Wozniak (Can,24) - Monica Niculescu (Rom) 6-4,4-6,6-3
Sybille Bammer (Aut,28) - Nathalie Dechy (Fra) 6-3,7-6(1)
Jelena Dokic (Aus) - Karolina Šprem (Hrv) 3-6,6-1,6-2
Galina Voskoboeva (Kaz) - Sania Mirza (Ind) 6-4,7-6(3)

SPORT***** 834025biglandscape1

Barcelona je po treći put u svojoj istoriji postala prvak Evrope! Katalonci su u svim sgementima igre nadvisili Manchester United na način na koji to niko nije uspio ove sezone i sa 2:0 slavili u rimskom finalu Lige šampiona.

Manchester United odlično je započeo utakmicu. Crveni đavoli su u prvih desetak minuta susreta stisnuli Barcelonu na njihovu polovinu igrališta, a oko gola Victora Valdeza naprosto je sijevalo.

Najbolji igrač engleskog prvaka, Portugalac Cristiano Ronaldo u tri je navrata silovito šutirao na gol Barcelone, jedan je njegov udarac Valdez uspio odbiti, dok su druga dva završila pored gola.

Eto'o probio Vidića
I onda je na scenu nastupila Barcelona. Doslovno prvi ozbiljniji napad katalonske ekipe donio je prednost aktuelnom prvaku Španije. Samuel Eto'o primio je loptu na desnoj strani i u trku „slomio“ igrača sezone u Premier ligi, Nemanju Vidića. Izbio je sam pred Edwina van der Sara i to je bilo 1:0 za Barcu.

Nakon što su primili gol, igrača Manchester Uniteda praktično je „nestalo“ sa terena. Barcelona je razvila svoju igru kratkih pasova i potpuno uspostavila kontrolu nad igrom. Engleska je ekipa djelovala potpuno nesigurno nakon primljenog gola, ali Katalonci nisu do isteka prvih 45 minuta igre uspjeli kapitalizirati ošamućenost Manchesterovih fudbalera.

Xavi pogađa stativu

Početak drugog poluvremena ponovo je donio dominaciju Barcelone. Prvo se Thierry Henry našao u izglednoj prilici, ali je njegov šut zaustavio Van der Sar. Nekoliko minuta kasnije, sudija Massimo Busacca dosudio je sobodan udarac za Katalonce. Xavi je šutirao, a lopta je pogodila stativu.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu, Manchester se malo trgnuo i počeo ozbiljnije prijetiti golu Valdeza, ali izglednijih prilika nije bilo. Alex Ferguson u igru je prvo ubacio Carlosa Teveza, a malo kasnije i Dmitra Berbatova.

I ponovo ista priča. Manchester je krenuo ofanzivnije, a Barca je povela sa 2:0! Carles Puyol uzeo je loptu na sredini terena, potom je usposlio Xavija na desnoj strani. Vezista Barce je centrirao loptu, a u šesnaestercu Uniteda najviši je bio omaleni Leo Messi koji glavmom pogađa mrežu iza Van Der Sara, a 20.000 Barcnih navijača na Olimpicu je palo u trans. 70. minut, Barca je povela sa 2:0!

Šah-mat Lea Messija

Već u narednom napadu Manchester je moga smanjiti, ali Valdez je ušao u šut Cristianu Ronaldu i odbio loptu u korner. Barca, međutim, nije stala. Već u 73. Minuti Puyol je imao šansu da glavom završi posao, ali je njegov šut Van Der Sar uspio zaustaviti.

Nakon drugog primljenog gola ionako načeti moral prvaka Engleske potpuno je pao. Svima ja jasno bilo da povratka od dva gola zaostatka protiv ekipe kakva je Barcelona - nema!

Sa tribina je počela pjesma, a ludnica u Kataloniji mogla je da počne. Barcelona je prvak Evrope!

Barcelona - Manchester United 2:0